meble do przyczepy kempingowej

Odświeżenie przyczepy kempingowej przed sezonem – o czym warto pamiętać?

Jeśli masz przyczepę kempingową i jeszcze nie jest przysposobiona do użytku, to zrób to jak najprędzej. Porządki w pojeździe, nawet wtedy, gdy nie zamierzasz nigdzie wyjeżdżać, są niezbędne.

Od czego zacząć? Sprawdź meble do przyczepy kempingowej!

Zapewne masz jakieś meble w swojej przyczepie kempingowej, dlatego warto sprawdzić ich stan. Drewniane powierzchnie wymagają częstego odświeżania, a niektóre nawet impregnowania. Tym bardziej że przez zimę stoją w nieogrzewanym miejscu, a to może wpływać na ich kondycję. Meble do przyczepy kempingowej muszą być więc szczególnie chronione przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Jeśli chcesz nabyć turystyczne stołki, fotele czy stoliki, zawsze możesz kupić lekkie i mobilne meble do przyczepy kempingowej. Dzięki nim szybko przygotujesz kolację na świeżym powietrzu i wypijesz z przyjaciółmi kawę. Turystyczne meble składane zabierzesz ze sobą nad wodę i wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, np. na plenerowej imprezie. Meble do przyczepy kempingowej tego typu są zawsze przydatne, a kosztują naprawdę niewiele.

Sprawdź instalacje i inne elementy techniczne w aucie

Przede wszystkim zacznij od instalacji gazowej i odm ogrzewania. Ważny jest również układ chłodzący, ponieważ utrzymanie odpowiedniej temperatury w czasie drogi to podstawa komfortu jazdy i wypoczynku. Koniecznie musisz umyć przyczepę na zewnątrz, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych pęknięć lub nieszczelności. Następnie przejdź do sprawdzenia układu hamulcowego i świateł. Niezwykle istotne są również opony, czyli stan ich bieżnika oraz ciśnienie powietrza. Przy dyszlu przyczepy powinien znajdować się łańcuch zabezpieczający, który stanowi dodatkowe zabezpieczanie w przypadku wypięcia się głowicy zaczepowej.

Zastanów się też, co wymienić lub co dokupić. Każda podróż jest inna i wymaga zabrania ze sobą różnych sprzętów, o czym warto pamiętać.