ręcznik plażowy

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków w 2021

Spoglądając na statystyki turystyczne można zauważyć, że choć niewiele jest kierunków wakacyjnych podróży, to chętnych nie brakuje. Tak w największym skrócie wyglądają wakacje w 2021 roku. Turyści będą tłoczyć się w najliczniejszych dostępnych destylacjach jak pszczoły w ulu. To właśnie dzięki takim badaniom statystycznym można zauważyć, jakie są najpopularniejsze kierunki Polaków w 2021 roku.

Powrót turystyki w wybranych krajach

Kraje, które postanowią otworzyć się na turystów w okresie wakacyjnym, mogą liczyć na szturm złaknionych normalności turystów. Problem tkwi w tym, że odważnych jest wielu, a biorąc pod uwagę ogrom obostrzeń i wciąż trwałą pandemiczną atmosferę, duża część Polaków decyduje się zostać na terenie Europy. Zgodnie z raportem European Travel Comission 1 Polacy zaliczani są do grupy najbardziej chętnych nacji do podróży zagranicznych w Europie wraz z Hiszpanami, Belgami, Włochami i Austriakami. Badanie ukazuje, iż aż 80 procent Polaków ma zamiar podróżować w ciągu następnych sześciu miesięcy.

Miejsca, gdzie polski ręcznik plażowy pojawi się w 2021 roku

Miejsca, które bardzo chętnie będą odwiedzane przez Polków w wakacje 2021, to:

  • Albania – jest to niespodziewany hit turystyczny 2021 roku. Albańczycy zrezygnowali z jakichkolwiek testów na obecność koronawirusa i są otwarci dla wszystkich. Przybyć w to miejsce jest niezwykle łatwo, ponieważ Wizz Air otworzył aż sześć nowych połączeń do Tirany.
  • Tanzania – znajduje się ona na starym kontynencie, gdzie szczyci się swoją główną wyspiarską perełką– Zanzibarem. Jednak przed podróżami Na tę wyspę ostrzega polska ambasada w Dar es Salam (jednym z większych miast Tanzanii).
  • Wyspy hiszpańskie – na popularnych wyspach kanaryjskich życie toczy się normalnie. Knajpy są otwarte, a turyści mogą rozłożyć swój ręcznik plażowy na każdej plaży, jaka znajduje się na wyspach. To miejsce, poza hiszpańską Malagą, cieszy się największą popularnością wśród polskich turystów.
  • Portugalia i Grecja – na półwysep Iberyjski ma zamiar wyjechać coraz więcej polskich turystów. Poza Hiszpanią, która jest najchętniej wyszukiwanym przez Polaków krajem, w czołówce znajduje się także Portugalia z Lizboną i Maderą na czele. Mnóstwo osób poszukuje również ofert, dzięki którym będą oni mogli rozłożyć swój ręcznik plażowy na terenie Grecji, a dokładniej na Santorini. Obie destylacje będą jednak o wiele bezpieczniejsze dla turystów niż reszta hitów wakacyjnych, ponieważ w Grecji osoby przyjezdne mają być testowane losowo, a przed przyjazdem niezbędne będzie okazanie dowodu szczepienia, wyniku badania na przeciwciała lub negatywnego wyniku testu na Covid-19.