szlafrok damski

Jak się przygotować na pobyt w SPA?

Długo o tym marzyłaś, ale jakoś tak zawsze te plany odkładałaś na później. W końcu przyszedł ten czas. Zaplanowałaś weekend z przyjaciółkami, może dostałaś taki wyjątkowy prezent, a może w końcu sama się zebrałaś. Jedziesz na swoją pierwszą wizytę do SPA. Podpowiadamy, jak się do niej przygotować.

Czy do zabiegów w SPA trzeba się rozbierać?

Nagość w SPA to jeden z najbardziej nurtujących tematów przed pierwszą wizytą w takim miejscu. Rzeczywiście do wielu zabiegów należy się rozebrać, ale nie wpadaj w panikę. Osoba, która będzie się Tobą zajmować w zasadzie nie będzie Cię widzieć w kompletnym negliżu. Po wejściu do gabinetu zostaniesz dokładnie poinformowana, jak cała procedura będzie wyglądać i jak się przygotować. Następnie pracownik wyjdzie, a Ty będziesz mieć chwilę dla siebie, by się rozebrać, położyć i nakryć ręcznikiem. W trakcie zabiegu odsłonięta będzie jedynie część ciała, która jest aktualnie jemu poddawana. Na koniec również zostaniesz sama w gabinecie, by się ubrać lub np. skorzystać z prysznica. Jeżeli masz zaplanowane dalsze zabiegi lub wskazany jest odpoczynek w strefie relaksu, bardzo prawdopodobne, że będzie na Ciebie czekał szlafrok damski, byś nie musiała krępować ciała często niewygodnym i uciskającym ubraniem.

Szlafrok damski, ręczniki, kosmetyki zapewni SPA

Wiele osób przed wyjazdem do SPA, czy to na jeden zabieg, czy na pobyt cało-, lub kilkudniowy zastanawia się, co ze sobą zabrać. Otóż niewiele. Tak naprawdę, warto ubrać się w swobodny strój, który nie będzie krępował ciała i pozytywnie się nastroić na nadchodzące przyjemności. Do tego mogą się przydać klapki basenowe, jeżeli planujemy korzystanie ze strefy basenowej i prysznica. Można te pomyśleć o dobrej książce na wypadek niezajętej niczym chwili. Resztę od kosmetyków i ręczników, przed szlafrok damski, po bieliznę jednorazową, wykorzystywaną np. podczas olejowania ciała zapewni każde szanujące się SPA.

Pamiętaj, że wizyta w SPA to jedne z lepszych i bardziej efektywnych sposobów na głęboki relaks dla duszy i ciała. Ostatnie, z czym takie wydarzenie powinno się wiązać, to stres. W razie wątpliwości, co do przebiegu danego zabiegu i potrzebnych ewentualnie rzeczy, śmiało możesz zadzwonić do wybranego ośrodka i po prostu zapytać. W ten sposób uzyskasz satysfakcjonującą odpowiedź, unikniesz stresu i ewentualnej wpadki z powodu braku czegoś.