Praca animatora za granicą

Animacja zazwyczaj kojarzona jest z występami scenicznymi, dziećmi bądź aktywnością fizyczną. I takie spostrzeżenia są jak najbardziej prawidłowe. Animator jest odpowiedzialny za dostarczenie atrakcji swoim klientom, zarówno młodym jak i starym. W obecnych czasach jest to doskonała praca za granicą dla par. To dzięki niej młodzi mogą wyjechać za granicę w ciepłe kraje, w cudowny sposób przeżyć swoją młodość, a w tym samym czasie odłożyć pieniądze na mieszkanie. Jak wygląda praca animatora?

 

Zawód – animator

 

Praca animatora za granicą przeważnie ma miejsce w hotelach turystycznych – takich, do których ludzie z całego świata wybierają się na urlop. Ze względu na szeroki zakres pracy animatora wyróżnia się:

  • animatorów sportowych – prowadzą oni głównie zajęcia sportowe, takie jak np. aqua fitness, siatkówka, rzuty lotkami, ping pong i wiele innych ciekawych aktywności fizycznych;
  • Animator dziecięcy – z racji, iż w zależności od wieku dziecka zmieniają się jego możliwości i zainteresowania, w hotelach animatorzy mogą pracować z dziećmi w takich miejscach jak miniclub lub maxiclub. Pierwszy z nich obejmuje pracę z małymi dziećmi, która w większości opiera się na rysowaniu, kolorowaniu, graniu w gry planszowe i różne gry i zabawy ruchowe. Natomiast do maxiclubu uczęszczają nieco starsze dzieci, a aktywności są bardziej zbliżone do tych, jakie wykonują dorośli.
  • Animator sceniczny – taka osoba przygotowuje się do wieczornych występów na scenie, które są przygotowane po to, aby umilić wieczorny czas klientom hotelu. Są to różnego rodzaju występy sceniczne, konkursy, komedie, itd.

 

Bardzo często hotele preferują zatrudnienie osób, które sprawdzą się na wszystkich powyższych stanowiskach, co znacznie ułatwi pracę zespołu.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie animatora

 

Większość hoteli zapewnia darmowe zakwaterowanie w lokalach należących do hotelu, a także wyżywienie all inclusive – czyli zbliżone do tego bądź takie samo, jakie spożywają klienci hotelu. W związku z powyższym osoba pracująca jako animator nie posiada większych wydatków i niemal całą wypłatę może odłożyć na konto. Tak więc jest to idealna praca za granicą dla par, które są otwarte i chcą odłożyć trochę pieniędzy.

 

Animator – wymagania

 

Do głównych wymogów pracy animatora można zaliczyć:

  • otwartość na zawieranie nowych kontaktów,
  • umiejętność pracy w międzynarodowym zespole,
  • nienaganna kondycja fizyczna,
  • znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym,
  • otwartość na nowe doświadczenia.