Jaki zakres działań posiada kancelaria adwokacka?

Pojęcie kancelarii adwokackiej jest terminem powszechnie znanym, choć nie każdy skorzystał z usług takiego biura. Przeważnie wizyta u adwokata kojarzona jest negatywnie, gdyż przynosi na myśl kłopoty, które zazwyczaj są bezpośrednią przyczyną wizyty. Coraz więcej osób czuje się bezradnych w zaistniałych trudnych sytuacjach i dokonuje poszukiwań pomocy w internecie. Można to zauważyć po częstotliwości wyszukiwań takich fraz jak „kancelaria adwokacka Łódź” czy „pomoc prawna Warszawa”. W jaki sposób kancelaria adwokacka może pomóc? Czym się ona zajmuje?

 

Kancelaria adwokacka – ogólna charakterystyka

 

Nawet osoby, które przez całe życie przestrzegają prawa i starają się żyć zgodnie z zasadami współżycia społecznego, nie mogą mieć pewności, iż ominą je sytuacje wymagające pomocy prawnej. Z większością problemów można poradzić sobie samemu, jednak są i takie, z którymi warto zwrócić się do specjalisty.

 

Pomimo takiego przekonania, iż zawód adwokata kojarzy się głównie z procesem sądowym, jo jego praca nie polega wyłącznie na tym. Osoby zatrudnione w kancelarii adwokackiej mogą służyć radą i doprowadzić np. do porozumienia między stronami zaistniałego konfliktu, jeszcze przed złożeniem pozwu do sądu.

 

Jaką pomoc można uzyskać w kancelarii adwokackiej?

 

W kancelariach adwokackich zatrudnieni są specjaliści zajmujący się najróżniejszymi dziedzinami prawa. W związku z powyższym zakres usług świadczonych przez tego typu biura jest naprawdę duży. Pomoc prawna jest zazwyczaj wykorzystywana w sytuacjach, gdy klient potrzebuje np. jednorazowej porady bądź osoby znającej się w przepisach prawa, która może reprezentować jego interesy w sądzie. Dobry adwokat gwarantuje profesjonalnie przygotowanej dokumentacji, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa klienta w trakcie rozprawy.

 

Zakres działań kancelarii adwokackiej

 

Kancelarie adwokackie mogą pomóc w profesjonalny sposób oraz oferują obsługę prawną na wielu różnych płaszczyznach, np. mogą być sprawy:

  • rodzinne (np. pozwy o alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi, rozwody);
  • karne (np. obrona oskarżonych w procesach karnych);
  • gospodarcze (np. opiniowanie oraz sporządzenie umów, obsługa prawna firm);
  • administracyjne (np. postępowania przed inspekcją nadzoru budowlanego, pozwania budowlanego).

 

Adwokaci mogą również reprezentować interesy klienta we wszystkich typach spraw przed sądami wszystkich instancji. W zasadzie można się do nich zwrócić z każdym problemem natury prawniczej, z którym poradzenie sobie wymaga wiedzy prawniczej.