Od czego zależy trwałość nadruków na odzieży?

Producent dzianin drukowanych daje gwarancję najlepszej jakości, dzięki czemu ubrania nie niszczą się, prezentują się atrakcyjnie i służą nam przez długi czas. Czy nadruki na odzieży zachowują się tak samo? Nie do końca, dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać dobrej jakości bluzeczki oraz spodnie, które nie spierają się i pozostają żywe i atrakcyjne.

Technika druku – od niej zależy najwięcej

Producent dzianin drukowanych powinien dawać gwarancję najlepszej jakości materiału, dzięki czemu ubrania nie spierają się i nawet w trakcie regularnego noszenia prezentują się tak samo dobrze, jak w dniu zakupu. Trwałość nadruku widniejącego na bluzce, swetrze czy innym ubraniu jest uzależniona od wykorzystanej techniki druku. Na szczególną uwagę zasługuje metoda sitodruk, która znana jest z trwałości oraz doskonałych efektów. To oczywiście niejedyna technika, gdyż można zdecydować się również na inne metody drukowania. Warto wziąć pod uwagę dostępne opcje i możliwości, a następnie wybrać najkorzystniejszą.

Wspomniana powyżej technika sitodruk może być używana we wszystkich rodzajach tkanin oraz dzianin. Producenci wykorzystują ją w trakcie produkcji bawełnianych oraz poliestrowych koszulek, a także znakowania odzieży roboczej, która musi być nie tylko wytrzymała, ale także stanowić jeden z elementów marketingu firmy. Stosowanie pożądanej techniki powinno łączyć się z jej umiejętnym używaniem, dlatego tego zadania powinni podejmować się jedynie specjaliści.

Producent dzianin drukowanych powinien poddać materiał naświetlaniu, które wpływa na wytrzymałość i przekłada się na efekt. Duże znaczenie odgrywa jakość zastosowanych farb i właściwe metody suszenia. Jak widać każdy etap tworzenia nadruków, jest ważny, dlatego nie można pozwolić sobie na żadne błędy. Właściwie wydrukowana koszulka prezentuje się dobrze i nie wymaga ręcznego prania.

W jaki sposób dbać o odzież z nadrukami?

Producent dzianin drukowanych może zapewnić najlepszej jakości dzianiny poprzez użycie odpowiednich farb i metod ozdabiania odzieży, ale kiedy ubrania nie są używane we właściwy sposób, oznaki zużycia mogą pojawić się w bardzo krótkim czasie.

Koszulki z nadrukiem nie powinny być prane w temperaturze wyższej niż 40 stopni – w przeciwnym wypadku ubrania stracą kolor, materiał będzie się kurczył i zmieniał kształt, a kiedy temperatura jest bardzo wysoka, możesz zauważyć nawet odrywanie kawałków materiału, co objawia się spieraniem wzorów.

Odzież powinna być prana i prasowana na lewej stronie, dzięki czemu nadruki przez długi czas będą prezentować się atrakcyjnie. Należy zrezygnować z suszarki bębnowej oraz stosowania silnych detergentów, które niekorzystnie wpływają na wygląd i kondycję ubioru.