Jak oczyszczać cerę trądzikową?

Trądzik jest nieprzyjemnym problemem, z którym boryka się duża część społeczeństwa. Bardzo często dotyka on ludzi młodych, ale pojawia się również u osób starszych. Wiele osób w nieumiejętny sposób próbuje oczyścić swoją skórę mechanicznie, wyciskając pryszcze w domu bądź idąc na mechaniczne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Jest to jednak najgorszy sposób radzenia sobie z trądzikiem. Po pierwsze, wyciskanie pryszczy powoduje rozniesienie się zarazków na całej twarzy, a co za tym idzie, zwiększenie problemu i pojawienie się nowych niedoskonałości, a po drugie powstanie brzydkich blizn.

W jaki zatem sposób oczyszczać skórę z trądzikiem?

Po pierwsze, na początku warto profesjonalnie wyleczyć stany zapalne. W tym celu należy udać się do dermatologa, który przepisze nam odpowiednie maści bądź nawet antybiotyki albo inne leki doustne. Kiedy stan zapalny na naszej twarzy się uspokoi, można przejść do oczyszczania. Bardzo skuteczne w tym są kwasy, które złuszczają naskórek i pomagają pozbyć się pryszczy, zaskórników i blizn. Na profesjonalne oczyszczanie kwasami warto udać się do kosmetyczki, ale jeśli nasz budżet na to nie pozwala, kwasy w niższym stężeniu można stosować w domu. Warto też pomyśleć o kremach z zawartością kwasu.

Przy cerze trądzikowej należy zdecydowanie zrezygnować z peelingów mechanicznych i nadmiernego tarcia twarzy. Zamiast tego bardzo dobre będą peelingi enzymatyczne, które pomogą nam w walce z niedoskonałościami. Peeling enzymatyczny nakładamy na oczyszczoną twarz jak krem, pozostawiamy na pewien czas i zmywamy. Warto też zainwestować w maseczki z glinką, szczególnie zieloną, która uspokoi naszą skórę i powstrzyma przez powstawaniem nowych niespodzianek. Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie i kupić kremy, które nie będą tłuste i nie będą zapychać, a delikatnie nawilżą naszą cerę.