wyciskarka do oleju

Top 5 gadżetów małego AGD, które warto mieć w kuchni

Kuchnia jest miejscem w każdym domu, czy też mieszkaniu, w którym statystycznie spędza się najwięcej czasu. Wiele osób dość często zastanawia się nad tym, jakie nietypowe gadżety do kuchni mogą być przydatne w czasie przygotowywania ulubionych potraw. Doskonałymi przykładami są wyciskarka do oleju oraz podgrzewany nóż do masła. W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Wyciskarka do oleju i nie tylko — dlatego małe gadżety AGD są coraz bardziej powszechne?

W XXI wieku kuchnia nie jest już wyłącznie miejscem, które cechuje się tylko swoim praktycznym przeznaczeniem, czyli gotowaniem. Niejednokrotnie spędza się w niej czas z całą rodziną, czy też znajomymi. Przecież każdy pragnie, aby pomieszczenie to wyglądało niczym dzieło sztuki. W tym celu coraz więcej osób decyduje się na zakup drogiego sprzętu AGD oraz okazałych mebli. O charakterze kuchni decydują jednak szczegóły, takie jak akcesoria kuchenne. W internecie i w sklepach stacjonarnych można spotkać najróżniejsze gadżety, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne czynności związane z gotowaniem czy też spożywaniem posiłków.

Top 5 niezawodnych małych gadżetów AGD do kuchni, które warto mieć

Małymi gadżetami kuchennymi, na które decyduje się coraz więcej osób, są:

  1. Podgrzewany nóż do masła — tego typu gadżety dzieli się na modele, które są zasilane przez energię elektryczną i akumulatorki, czy też na noże, które dobrze przewodzą ciepło (są one zazwyczaj wykonane z tytanu, który można rozgrzać w dłoniach już w kilkanaście sekund. Jest to gadżet dla każdego, kto lubi mieć świeży chlebek z masłem.
  2. Elektryczny korkociąg do wina — z myślą o wielu problemach związanych z otworzeniem wina powstały tego typu gadżety. Zazwyczaj są one zasilane za pomocą wbudowanych akumulatorów oraz doposażone w interesujące akcesoria — nalewak, zatyczki do wina lub nożyk do usuwania folii.
  3. Miarka ze wbudowaną wagą — to bardzo praktyczne rozwiązanie, które z pewnością przyda się w przygotowaniu wielu potraw. Dzięki niej można precyzyjnie odmierzyć zarówno odpowiednią ilość składników sypkich, jak i płynów.
  4. Opiekacz wielofunkcyjny do kanapek — takie akcesorium pozwoli przygotować pyszne kanapki na ciepło w zaledwie kilka chwil. Wystarczy jedynie wrzucić do niego bułki, ulubione składniki i w kilka chwil można przygotować fantastyczne, ciepłe śniadanie po angielsku.
  5. Wyciskarka do oleju — to urządzenie przeznaczone dla osób, które preferują spożywanie składników naturalnych ze znajomego pochodzenia. Umożliwia ono samodzielne wytworzenie oleju z wybranych składników.