ADBL

Jak zadbać o swój samochód po wakacyjnych, długich trasach?

Długie podróże samochodowe to nieodłączny element każdych wakacji. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji samochodu, ponieważ tylko dobrze przygotowany pojazd, gwarantuje nam bezproblemowe dojechanie do celu naszej podróży. Zachowanie dobrej kondycji samochodu wymaga użycia wysokiej jakości preparatów, które oferuje, chociażby ADBL. Jednak, czy wiesz jak poprawnie zadbać o swój samochód?

Zadbaj o czystość – chemia samochodowa

Pokonywanie wielokilometrowych odcinków autostrady nie pozostaje obojętne dla karoserii samochodu. Drobinki asfaltu, smoły czy ślady po owadach mogą pozostawiać naprawdę trudne do usunięcia ślady, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Przy usuwaniu tego rodzaju zabrudzeń dobrze jest skorzystać z produktów, które są bezpośrednio przeznaczone do walki z nimi jak szampony samochodowe oraz preparaty APC. Bardzo istotne jest używanie wysokie jakości środków, należących do renomowanych marek jak chociażby ADBL. Jednak karoseria to nie wszystko – ważna jest konserwacja felg, opon czy szyb. Produkty ADBL pomogą nie tylko usunąć ślady po płynie hamulcowym czy rdzę lotną. Sprawdzą się także jako ochrona przez promieniowaniem UV czy zabezpieczenie przed przyszłymi zabrudzeniom opon. ADBL zadba również o szyby Twojego auta – przygotowane przez nich produkty zapewnią doskonałą przejrzystość szyb, bez żadnych smug.

Wnętrze też się liczy – produkty do pielęgnacji wnętrz

ADBL i produkty, które oferuje ta marka pozwolą, także na odświeżenie wnętrza po wielogodzinnych podróżach. Jeśli samochód wyposażony jest w skórzaną tapicerkę, należy zadbać o odpowiednią jej pielęgnację, unikając długiego jej namaczania. Doskonale sprawdzą się produkty, które tworzą warstwę delikatnej piany, powoli się wchłaniającą. Dodatkowo, w przypadku skórzanych wnętrz, dobrze jest użyć odżywki, która zapewni mięsistość skórze i dodatkowo ją zabezpieczy. Posiadacze materiałowej tapicerki również muszą pamiętać o jej czyszczeniu, zwracając także uwagę na podsufitkę czy dywaniki. Do tego celu ADBL skonstruowało specjalne, uniwersalne produkty, które poradzą sobie z zanieczyszczeniami, które mogła pozostawić podróż na materiałowych elementach. Nie tylko tapicerka wymaga pielęgnacji. Dzięki produktom ADBL możesz zadbać o wszystkie elementy wykonane z tworzywa sztucznego – bez problemu odżywią one plastik, winyl czy gumę. Wielogodzinne podróże, zwłaszcza w przypadku podróży w większej ilości osób mogą zostawić nieprzyjemny zapach. W ofercie ADBL znajdują się zapachy i perfumy samochodowe, które z pewnością zwalczą przyczynę dyskomfortu, pozostawiając wnętrze świeżym.