nowoczesne lampy

Nowoczesne lampy – materiały, formy i źródła światła

Oświetlenie to bardzo ważny punkt planowania wystroju pomieszczeń. Odpowiednio dobranymi lampami jesteśmy w stanie podkreślić urok nawet najprościej urządzonego pomieszczenia, lub przeciwnie… Zniszczyć nawet najlepiej przemyślany projekt. Jakie materiały, formy i źródła światła są obecnie stosowane.

Nowoczesne lampy – czym się charakteryzują

Technologicznie nowoczesne lampy jesteśmy w stanie dopasować do każdego stylu, bo wybór materiałów, form, rozmiarów i całej reszty mamy przeogromny. Poza wyglądem, nie mniej ważne są jednak kwestie techniczne, które w ostatnich latach bardzo poszły do przodu i mogą nam umożliwiać o wiele więcej niż tradycyjne oświetlenie. Pierwszą o oczywistą zmianą są LED-y, które charakteryzują się długą żywotnością, mniejszym zużyciem energii przy większej ilości emitowanego światła. Niewątpliwie to rozwiązanie będzie systematycznie i skutecznie wypierać znane nam do tej pory żarówki. Oprócz tego, nowoczesne lampy oferują nam olbrzymią możliwość personalizacji. Do części sprzętów może być dołączony pilot, z pomocą którego zmienimy intensywność, temperaturę, czy barwę światła. Najbardziej nowoczesne modele oferują nam sterownie światłem z telefonu poprzez aplikację. Dzięki temu pozbywamy się kolejnego sprzętu zajmującego miejsce, który oczywiście często się gubi, a do tego każdy z domowników może zapisać swoje preferencje i zmieniać je automatycznie z poziomu swojego smartphona.

Nowoczesne lampy – czyli jakie?

Mówiąc o nowoczesnej lampie najczęściej mamy na myśli styl jej wykonania, ale to co jest obecnie modne, nie do końca musi być w oczywisty sposób nowoczesne. Dla niektórych będzie to styl industrialny, loftowy, a dla innych przywodzący na myśl wnętrze statku kosmicznego. Na szczęście projektanci wychodzą naprzeciw wielu nurtom i bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Lampy, do produkcji których wykorzystano drewno, kryształ, czy materiał tekstylny mogą być zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne.