Jaki skład może mieć koc? Kiedy będzie ciepły i funkcjonalny?

Komfort cieplny jest szczególnie ważny w okresie jesiennym oraz zimowym, dlatego nie ma lepsze rozwiązania nić ciepłe koce bawełniane albo pledy, które nakładamy na siebie w trakcie czytania książki czy oglądania filmów. Jakie materiały warto wziąć pod uwagę?

Jakie materiały cieszą się największą popularnością?

Miły w dotyku i przytulny koc to nie tylko atrakcyjny dodatek do salonu i sypialni, ale jednocześnie doskonały towarzysz jesiennych i zimowych wieczorów. Ciepły pled sprawdzi się także w trakcie relaksowania się na tarasie czy balkonie. Bardzo ważny jest jego wygląd, ale optymalne właściwości i zastosowanie właściwej proporcji materiałów odgrywa jeszcze większą rolę.

Na szczególną uwagę zasługują koce bawełniane, gdyż są w pełni naturalne i mają wiele cennych właściwości. Wykorzystasz je zarówno w trakcie wieczorów na sofie, jak i wakacji na plaży. Mogą być używane bez względu na porę roku oraz panujące warunki atmosferyczne. Bardzo ważne, żeby zadbać o nieprzemakalną powłokę, która jeszcze poprawi komfort użytkowania. Zwróć uwagę, że im gęściej tkany pled, tym większa jego waga, ale i komfort cieplny.

Jakie koce można wybrać?

Koce bawełniane bez wątpienia cieszą się największą popularnością, ale to nie jedyny rodzaj, na jaki możesz się zdecydować. Na uwagę zasługują także koce polarowe, do których produkcji stosuje się polar. Materiał wykazuje właściwości izolacyjne, antyalergiczne i jest bardzo przyjemny w dotyku. Pledy nie gniotą się, a włókna są bardzo sprężyste.

Koce bawełniane z dodatkiem bambusa zasługują na szczególną uwagę. To model bardzo przyjemny w dotyku, który dzięki połączeniu materiałów zyskuje dodatkową wytrzymałość. Nie działa alergizująco, dlatego to wybór osób szczególnie wrażliwych i podatnych na wszelkiego rodzaju uczulenia. Liczy się nie tylko skład, ale również ilość wykorzystanego materiału. Wraz z grubością zwiększa się poczucie ciepła i komfortu.

Koce z mikrofibry powstają przy pomocy włókien nylonowych oraz poliestrowych. Wyróżniają się delikatnością, brakiem problemów w trakcie czyszczenia oraz doskonałym wyglądem i dużą gamą kolorystyczną.

Koc z angory składa się z włókien nylonowych albo wełny w połączeniu z sierścią królika. To wybór osób, które przykładają szczególnie duże znaczenie do walorów estetycznych oraz komfortu cieplnego.

Jeśli zdecydujesz się na koc akrylowy, który nie jest polecany ze względu na brak pochłaniania wilgoci, koniecznie wybierz model z dodatkiem poliestru. Z kolei koc żakardowy to 60% akrylu oraz 40% bawełny.