proszek do prania dywanow

Czy warto zlecić pranie dywanów specjalistom?

Samodzielne pranie dywanów czy tapicerki nie jest wcale taką łatwą sprawą. Używanie nawet najlepszych środków czystości do wybawiania plam nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Nie zawsze pozbędziesz się zabrudzeń, które mogą być usunięte jedynie dzięki profesjonalnym środkom i urządzeniom do czyszczenia.

Dobry proszek do prania dywanów – to podstawa sukcesu

Jeśli zlecisz pranie dywanu profesjonalistom, to wtedy zyskujesz pewność, że zostanie idealnie wyczyszczony i odświeżony. Co więcej, wypłowiały i przygaszony kolor nabierze głębi, dzięki czemu dywan będzie znowu wyglądał jak nowy. Nie musisz też martwić się rodzajem tkaniny, z jakiej wykonany jest dywan. Profesjonalista wykona swoją pracę na każdym materiale – zarówno tym naturalnym jak wełna, jak i tym sztucznym, np. poliestrowym. Na pewno wybierze odpowiedni proszek do prania dywanów. Jeśli jednak chcesz samodzielnie wyczyścić dywan w swoim domu, zapoznaj się z dostępnymi na rynku środkami. Wśród nich są te przeznaczone do prania na mokro, jak i na sucho. Znajdziesz też proszek do prania dywanów służący do prania ręcznego, jak i maszynowego. Sporo osób wybiera specjalne proszki przeznaczone do czyszczenia dywanów za pomocą odkurzacza piorącego.

Jak wybrać dywan samodzielnie?

W większości przypadków pranie wykładzin i dywanów wygląda podobnie. Na początku trzeba dokładnie rozprowadzić proszek do prania dywanów na powierzchni materiału i wetrzeć go za pomocą szczotki. Po upływie ok. 20 minut należy usunąć proszek wraz z zabrudzeniami za pomocą odkurzacza.

Opcjonalnie możesz wybrać piankę do czyszczenia dywanów. Preparat ten rozprowadza się z odległości ok. 50 cm za pomocą szmatki lub szczotki. Za pomocą kolistych ruchów dłonią należy wetrzeć piankę w tkaninę. Po ok. 1-2 godziny odkurz dywan i sprawdź efekty swojej pracy. Jeśli zauważysz jeszcze jakieś brudne miejsca, musisz czynność powtórzyć.

Jak widzisz, samodzielne pranie dywanów jest proste, ale pewność idealnego wyczyszczenia jest tylko wtedy, gdy zrobi to profesjonalista. Nie zawsze też jest czas do zajmowania się w domu takimi pracami, dlatego zlecenie ich osobie kompetentnej to dobre rozwiązanie.