Co, gdy podczas deszczu cały taras zalany wodą?

Wiosną i latem przyjemnie jest spędzać wolny czas, siedząc na tarasie. Można wypić kawę, zjeść obiad w rodzinnym gronie lub po prostu odpocząć. Taki letni, przyjemny relaks może zostać przerwany, jeśli np. zacznie padać, a taras nie jest zadaszony.

Czy duży parasol wystarczy?

Najłatwiejszym sposobem na zadaszenia tarasów jest zakup dużego parasola. Trzeba jednak pamiętać, że parasol nie zabezpieczy całej powierzchni tarasu, więc meble ogrodowe, szczególnie te tapicerowane powinny być codziennie wnoszone do domu lub garażu. Wynoszenie i wnoszenie mebli ogrodowych każdego dnia, przysparza problemów oraz często brakuje na to czasu. Poza tym zadaszenie tarasu parasolem nie będzie wystarczające w przypadku silnego wiatru i dużych opadów. Parasol może nie być dość stabilny podczas takich warunków atmosferycznych i taras może zostać zalany wodą. Nie chodzi tylko o zmoczenie mebli, ale także o posadzkę- jeśli jest drewniana, może szybko ulec zniszczeniu.

Najlepszym rozwiązaniem zadaszenie tarasu.

Aby cieszyć się spędzaniem czasu na tarasie mimo deszczu, najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne zadaszenia tarasów. Takie zadaszenia tarasów służą cały rok, są bezobsługowe oraz wyglądają bardzo stylowo. Poza tym nie przepuszczają wody, jeśli są zamontowane zgodnie z instrukcją. Zadaszenia tarasów zwykle montuje się do ściany domu. Niektóre z nich mogą być montowane jedynie przez dwie osoby. Konstrukcja może być wykonana z różnych materiałów m.in. z aluminium. Zadaszenie może być z poliwęglanu, szyby lub innych materiałów. Zaletą poliwęglanu jest ochrona przed promieniowaniem UV oraz rozpraszanie światła słonecznego, powodując uczucie komfortu szczególnie w letnie, upalne dni. Wybór zadaszeń jest ogromny i wbrew pozorom, nie jest to aż tak duży koszt, jak się wydaje. Można wybrać zadaszenie tarasu z orynnowaniem lub bez. Szukając zadaszenia tarasu, warto sprawdzić, czy spełnia ono rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa.